MicroStrategy przewyższa Nasdaq Composite po zakupie 175 mln USD Bitcoinów.

Codzienne kryptoreferencje i cotygodniowe raporty rynkowe Bitcoinów dostarczane są bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

MicroStrategy dokonała drugiego zakupu Bitcoinów, zwiększając łączną wartość udziałów bezgotówkowych do ponad 425 milionów dolarów.
Akcje firmy wzrosły o ponad 9,3% w wiadomościach.
Odpowiedzi inwestorów mogą wskazywać Crypto Engine na ukryty pozytywny sentyment do aktywów cyfrowych
Logo Phemex’a
Ta wiadomość została przekazana przez Phemex, naszego preferowanego partnera derywatywnego.

Akcje MicroStrategy (NASDAQ: MSTR) wzrosły o ponad dziewięć procent, ponieważ ich CEO ujawnił, że firma zakupiła kolejne 175 milionów dolarów w Bitcoin. Inwestycja ta wpisuje się w strategię firmy polegającą na dywersyfikacji posiadanych przez nią środków pieniężnych.

MicroStrategy zwraca się w stronę Bitcoin w celu ochrony wartości
MicroStrategy po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy dokonała dużego zakupu Bitcoinu.

Pierwszy zakup miał miejsce w sierpniu, kiedy to przekazała około 250 milionów dolarów w gotówce na aktywa takie jak akcje, srebro, złoto i Bitcoin.

Teraz, z kolejnym zakupem Bitcoin za 175 milionów dolarów, firma software’owa z Delaware wykazała się jeszcze większym zaufaniem do Bitcoin jako magazynu wartości. Udziały firmy w Bitcoinach wynoszą obecnie 38 250.

Publiczne zgłoszenia do SEC wskazują, że firma może przekroczyć udziały w Bitcoin powyżej 250 milionów dolarów.

W dniu 14 września 2020 roku MicroStrategy sfinalizowała nabycie 16 796 dodatkowych Bitcoinów po łącznej cenie zakupu 175 milionów dolarów. Do tej pory nabyliśmy łącznie 38.250 Bitcoinsów po łącznej cenie zakupu 425 milionów dolarów, w tym opłaty i wydatki.

– Michael Saylor (@michael_saylor) 15 września 2020 r.

Rynki reagują korzystnie

Posunięcie MicroStrategy zdawało się zadowalać uczestników rynku, ponieważ akcje firmy wzrosły o ponad dziewięć procent, podczas gdy NASDAQ Composite (IXIC) zyskał nieco ponad jeden procent.

Firmy konkurencyjne z branży usług informatycznych odnotowały niewielkie ruchy. Cognizant (NASDAQ: CTSH) wzrósł o około 1,2%, Citrix Systems (NASDAQ: CTXS) o mniej niż 1%, a Infosys (NYSE: INFY) o mniej niż 1%.

Intencją MicroStrategy było zachowanie kapitału, a prezes firmy Michael J. Saylor powiedział o swoim pierwszym zakładzie Bitcoin, że kryptokur waluta jest:

„Niezawodny magazyn wartości i atrakcyjny składnik aktywów inwestycyjnych z większym potencjałem długoterminowego wzrostu wartości niż posiadanie gotówki“.

Wczesne oznaki są takie, że inwestorzy się zgadzają.

Czy to się załapie?
Dzięki znanemu inwestorowi Paulowi Tudorowi Jonesowi Tudor BVI, który w maju zainwestował w kontrakty terminowe Bitcoin, menedżerowie pieniądza i korporacje pływające w gotówce otrzymały zielone światło na inwestycje w Bitcoin dla jego nieruchomości służących ochronie kapitału.

Jones‘ approval provides cover to institutions to make similar moves.

Chociaż nie doszło jeszcze do migracji na dużą skalę do aktywów cyfrowych, odpowiedź rynku na decyzję MicroStrategy może wskazywać, że zakłady na Bitcoin mogą być atrakcyjne dla inwestorów, którzy nigdy nie postawiliby otwarcie na BTC.